Dieta odkwaszająca i dieta w chorobach wątroby

Niedoceniana wątroba

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele – mimo to można odnieść wrażenie, że nie jest przez nas odpowiednio do tej funkcji doceniana. Dlaczego warto zainteresować się stanem naszej wątroby?
Pełni ona wiele istotnych funkcji: oczyszcza organizm filtrując krew i wyciągając z niej szkodliwe substancje. Pełni ona ważną rolę w procesie metabolizmu, magazynuje krew oraz niektóre witaminy, a także przechowuje zapasy żelaza i glukozy.
Z tego powodu, każdy powinien o nią dbać, ponieważ jest ona nieustannie narażona na różnorakie uszkodzenia, które to mogą spowodować, że przestanie wykonywać swoje zadania.
Najprostszym środkiem pomocy dla naszej wątroby jest dieta- przykładowo dieta odkwaszająca odciąży wątrobę, dzięki czemu ta będzie mogła spokojnie pracować. Jest to dobry pomysł w przypadku, gdy funkcjonuje ona jak trzeba, jednak dieta w chorobach wątroby również będzie skuteczna, ponieważ pozwoli zatrzymać i naprawić jej uszkodzenia. Zdecydowanie warto pamiętać o swojej wątrobie, gdyż ta odwdzięczy się dłuższą i skuteczniejszą pracą.