Pewno wielu z Was pamięta serial animowany pochodzący z kraju kwitnącej wiśni – Japonii, mowa tutaj o cyfrowych potworach znanych jako Digimony. Pierwsze odcinki światło dzienne ujrzały już w 1999 roku. W Polsce szał cyfrowych stworów dotarł wraz z konkurencyjnymi Pokemonami. Pierwsze dostępne gry Digimon były tworzone na konsole. W późniejszym czasie powstały pierwsze gry komputerowe w których mogliśmy wcielić się w jednego z trenerów by walczyć ze złymi monstrami zagrażającymi światu w którym żyły zdjęcia 18+.

W roku 2009 roku do internetu wyciekły pierwsze filmy prezentujące świat Digimon Masters Online. Jak to zwykle bywa w przypadku gier MMORPG pochodzenia Koreańskiego nam Europejczykom przyszło czekać dodatkowy rok po premierze w 2010 by móc rozpocząć własną przygodę z grą Digimon Masters.

Na samym początku wybieramy Trenera( jednego z trzech dostępnych) oraz naszego Partnera, towarzysza który odwala całą ciężką pracę za nas – Digimon. Agumon, Gaomon, Lalamon to startowe Chowańce. Dla początkującego gracza polecam wybrać Agumon’a. Silny, ziejący ogniem Dinozaur. W dalszych etapach gry możemy wykluć ze zdobytych w walce jaj nowe Digimony tak zwane Mecenary(Najemnik). W grze spotykamy ogromną rzeszę Digimon potworów, czempionów oraz najsilniejsze z nich wszystkich zwane BOSSami. W Digimon Masters na szczególną uwagę zasługuje grafika stojąca na bardzo wysokim poziomie. Malownicze krajobrazy i lokacje oczarują nawet najwybredniejszych fanów gatunku. Szukasz darmowej rozrywki? Zaproś swoich znajomych do Digimon Masters i wspólnie z nimi poznawaj świat Digimon!