Telewizja online rozwija się pod względem użytych technologii. Dostawcy usług telewizji internetowej wykorzystują obecnie bardzo różne sposoby do świadczenia usług takich jak technologie peer-to-peer (P2P), Adobe Flash Player, systemy VOD oraz transmisja na żywo. W celu zapewniania strumieniowa klipy wideo i inne oprogramowanie dostarczone przez niektóre firmy wbudowały funkcję pobierania filmów i programów na dysk twardy.
Dalsze innowacje telewizji internetowej dotyczą poszerzenia oferty o nowe funkcje. Przykładowo Samsung TV ogłosił swoje plany możliwości wykorzystania streamingu 3D. Już dziś jakość telewizji online jest najwyższej jakości. Zdecydowana większość kanałów obsługuje format HD oraz ultra ? realistyczną oprawę audio.
Telewizja internetowa jest powszechne wykorzystywana w większości amerykańskich gospodarstw domowych od kilku lat. Telewizja online zyskuje także rosnącą rzeszę fanów w kraju nad Wisłą. Polacy doceniają szczególnie wygodę z jej korzystania oraz dostępność w każdym miejscu i w każdym czasie.