Sposoby na przesuwający się dywan

Masz w domu zwierzęta, które traktują dywan jako zabawkę? Masz dosyć ślizgania się po salonie, kiedy się spieszysz? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak zaradzić temu problemowi.

Pierwszą opcją jest przytwierdzenie do wszystkich czterech narożników małych kawałków gąbki lub cienkiej gumowej nakładki. Można to zrobić poprzez podklejenie lub podszycie. Mogą jednak wystąpić problemy ze zwijanie rogów, więc w takiej sytuacji konieczne będzie umieszczenie w niesfornych miejscach ciężkich przedmiotów w celu unieruchomienia. Nawet na kilka dni, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ale musimy być ostrożni, żeby nie naruszyć włosia. Estetyka również ma znaczenie.Niestety nie wszystkie dywany dadzą się okiełznać w ten sposób. Niektóre – choć bardzo ładne, ocieplające wnętrze zimą – potrafią wiele razu w ciągu dnia zmienić swoje miejsce położenia, np. odkrywając wstydliwa plamę na podłodze. Poza tym – mając dzieci w domu – dywan spełnia także wiele innych funkcji, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby codzienna dywanowa jazda wreszcie się skończyła. Chyba że to lubimy i traktujemy jako rozrywkę. Ale raczej jest wręcz przeciwnie. Z każdym kolejnym dniem irytujemy się coraz bardziej, widząc pomarszczony elegancki dywan, który sprawił nam tyle radości podczas zakupu.

Więc jeśli mamy dość ciągłego schylania się i poprawiania dywanu, warto załatwić sprawę raz na zawsze. I oczywiście nie mamy na myśli całkowitego pozbycia się tego elementu z naszych podłóg. Szczególnie zimą, kiedy nasze stopy zaczynają odczuwać niską temperaturę, a wysokie włosie jest bardzo przyjemne.

Wszystkie wyżej wymienione sposoby mogą być skuteczne, ale nie daję 100% gwarancji, że uda nam się wyeliminować ten problem. Dlatego na koniec pozostawiamy tę najlepszą, najskuteczniejszą. Oczywiście mamy na myśli matę antypoślizgową, która sprawdza się również przy chodnikach dywanowych. Nie tylko jest to skuteczny sposób na ślizgający się dywan, ale także chroni podłogę przed zarysowaniami.