Bezpieczeństwo naszych dzieci jest przecież najważniejsze. Zabawa musi być nie tylko przyjemna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Z tego powodu szczególnie pod dywanami dla dzieci ważne, by podłożyć maty antypoślizgowe, dzięki którym dywan nie będzie się przesuwał. To także ochrona dla podłogi przed zarysowaniami.
Alergicy i leniuszki

Alergie stają się coraz powszechniejszą rzeczywistością. Wiele dzieci już od pierwszego dnia swojego życia silnie reaguje na niektóre produkty żywieniowe, a także materiały. Dlatego ważne, by obserwować swoje dziecko i wybrać taki dywan, który będzie najbezpieczniejszy dla jego zdrowia. Wśród silnych alergenów jest m.in. wełna, dlatego alergicy powinni jej zdecydowanie unikać. Najlepszym rozwiązaniem będą dywany z polipropylenu, które są antyalergiczne, odporne na wilgoć, pleśń i grzyby, a także antystatyczne (nie przyciągają kurzu). Są także łatwe w pielęgnacji. Regularne czyszczenie dywanów jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, by uchronić dzieci od reakcji alergicznych. Z tego powodu dla alergików raczej nie poleca się dywanów shaggy, których pielęgnacja jest wyjątkowo czasochłonna i trudna.

Codzienne odkurzanie dywanów jest podstawowym sposobem na skuteczne sprzątanie. To także domowy obowiązek, w którego realizacji mogą pomagać lub wykonywać nawet dzieci. Nauka prostych czynności domowych powinna rozpocząć się od najmłodszych lat. Lekka, ale regularna pomoc przy sprzątaniu wyrobi w dzieciach nawyki, które zostaną z nimi już do końca życia. Nie zapominajmy, że wspólne odkurzanie może być także świetną okazją do zabawy. Dziecięca wyobraźnia jest nieskończenie wielka. Nawet nie zorientujesz się, kiedy z Twojego małego leniuszka wyrośnie odpowiedzialny, mały pomocnik!