Wykładzina dywanowa. Którą wybrać?

Wybór pomiędzy dywanem a wykładziną dywanową nie należy do najłatwiejszych. Jeśli jednak zdecydowaliście się na tę drugą opcję, to mamy dla Was kilka dobrych wiadomości. Przede wszystkim skutecznie chroni przed hałasem i zimnem, zatem sąsiedzi nie będą słyszeli każdego przesuwania krzesła, a nasze zmarznięte stopy znajdą schronienie na miękkim podłożu.
To jednak nie koniec jej zalet. Jest ona łatwa w utrzymaniu czystości, bogata kolorystycznie i idealnie dopasowuje się do każdej stylistyki wnętrza, skutecznie chroniąc podłogę. Jednym słowem: trwały kameleon.

Choć pewnie znajdziecie wiele różnic między konkretnymi modelami, to wspólnym mianownikiem wszystkich będzie uniwersalność.

Kiedy jednak staniecie przed nie lada wyzwaniem, czyli wyborem tej jedynej, to polecamy kierować się tymi oto wytycznymi.

Zwracajcie przede wszystkim uwagę na jakość trzech podstawowych warstw, czyli podkładu (syntetyczna juta lub filc), runa (włos z włókien syntetycznych, naturalnych i mieszanych) i osnowy (materiał nośny).
Wybierz właściwy podkład

Zaczynamy od pierwszego, czyli podkładu, który odpowiada za wyciszenie podłogi. Najczęściej wykonany jest z filcu, który nie tylko eliminuje hałasy, ale również ociepla. Jest bardzo uniwersalny – sprawdza się praktycznie w każdym wnętrzu.