Uwaga, ślisko!

Aranżacja wnętrz potrafi naprawdę pochłonąć! Tyle czynników musimy wziąć pod uwagę. Kolory ścian, ułożenie mebli, styl pomieszczenia oraz funkcję, jaką ma pełnić. Czy to salon, w którym spędzamy czas rzadziej? A może kuchnia, w której przenosimy wiele gorącego jedzenia? Tak czy inaczej, w naszych planach nie możemy pominąć środków bezpieczeństwa. Chociaż w domu czujemy się najpewniej (i tak powinno być!), to pamiętaj, o mądrym, angielskim przysłowiu: przezorny zawsze ubezpieczony. O wypadek w domu wcale nie jest trudno!
Dzieci, zwierzęta, starsi? Uwaga na dywany!

Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz dodatkowych środków ochronnych (chociaż nieuwaga zdarza się każdemu!), pomyśl o swojej rodzinie, przyjaciołach, bliskich. Na pewno masz wśród nich jakieś rozbrykane dzieci, osoby starsze, niepełnosprawne, lub po prostu osoby rozkojarzone, które bardziej narażone są na zrobienie sobie krzywdy. Najczęściej do wypadków domowych dochodzi właśnie poprzez naszą nieuwagę: a to wylejemy coś gorącego, a to przetniemy palec nożem. Często także ślizgamy się – na mokrym, na łatwo przesuwających się dywanach i chodnikach, na schodach… Przed ślizganiem możesz się w bardzo dobry sposób zabezpieczyć!
Bezpiecznie i estetycznie

Mata pod dywan ma kilka ważnych funkcji. Jeśli irytuje Cię nietrzymający się podłogi dywan lub chodnik – zapoznaj się z nimi. Mata antypoślizgowa przede wszystkim chroni Ciebie i osoby przebywające w Twoim mieszkaniu. Zapobiega przesuwaniu się dywanu i chodnika, a także ich fałdowaniu, czyli przed pierwszym krokiem do poślizgnięcia i przewrócenia. Mata jest zalecana szczególnie na podłogi gładkie i lakierowane, które chociaż atrakcyjne, mogą przyczyniać się do częstszych wypadków. Dzięki macie zapewniasz więc większy komfort poruszania się po pomieszczeniu. Mata chroni jednak nie tylko nas, ale także naszą podłogę zapobiegając jej porysowaniu.