Obecnie coraz więcej osób poszukuje nowych wyzwań, adrenaliny, ekstremalnych i wyjątkowych przeżyć oraz obcowania z przyrodą. Rośnie zatem zapotrzebowanie na różnorodne firmy związane z organizacją tego typu przedsięwzięć.

Jednym z pomysłów na założenie własnej firmy może okazać się szkoła paralotniowa. Jeśli posiadamy niezbędne umiejętności paralotniarskie, potrafimy odpowiednio ciekawie i bezpiecznie zorganizować czas dla kursantów to tego typu przedsięwzięcie będzie świetnym i dochodowym biznesem. Ponadto umożliwi nam to łączenia własnej pasji i hobby z pracą zawodową. Oferta szkoły, oprócz zapewniania odpowiedniej wiedzy teoretycznej i przekazywania profesjonalnych umiejętności, powinna być również atrakcyjna (np. możliwość wypożyczenia sprzętu, dodatkowe warsztaty, spotkania z zawodnikami, zajęcia w atrakcyjnych turystycznie miejscach) oraz elastyczna (cykl szkoleń weekendowych, dłuższe obozy itp.)
Dla wszystkich, dla których paralotniarstwo to pasja i sposób na życie, otwarcie szkoły paralotniowej to idealny pomysł na biznes.