Nie tylko w domu

Jeśli uwielbiasz styl skandynawski i w takich pomieszczeniach czujesz się najlepiej, pomyśl o zaakcentowaniu Twojego gustu także w miejscu swojej pracy. Jeśli pracujesz w biurze – postaw na wykładzinę, która znacznie lepiej od dywanu sprawdzi się w tym pomieszczeniu. Trwałość kolorów, odporność na ugniatanie oraz wysokiej jakości materiały gwarantują długotrwałą radość użytkowania. Ponadto delikatnie zaakcentowane geometryczne wzory doskonale komponują się z prawie każdym otoczeniem i pomagają stworzyć wyjątkową aranżację.

Skandynawia tkwi w dodatkach

Wnętrze w stylu skandynawskim pełne jest klimatycznych dodatków. Podstawą są poduszki i narzuty utkane z naturalnych tkanin: lnu, wełny oraz bawełny. Na półkach, prócz książek obowiązkowe są świeczniki, butelki i wiklinowe pudełka. Charakterystyczne są także kolorowe ramki. Dodatki nie mogą jednak zagracić nam przestrzeni. Puste kąty są wskazane – skandynawski styl unika przesytu i zbieraniny. Zakup każdego dodatku powinien być więc bardzo przemyślany.
Skandynawskie hygge

Co przekonuje świat do stylu skandynawskiego? Może idea, która za nim stoi? Bo styl skandynawski to nie tylko minimalizm i funkcjonalizm. To także łatwość cieszenia się z małych, prostych rzeczy, spędzanie czasu w gronie dobranych przyjaciół, tworzenie atmosfery ciepła i intymności. To potrzeba relaksu w świecie ludzi pędzących wciąż do przodu. To filozofia hygge, która wywodzi się z Danii, a chce ją naśladować cały świat. Może warto zacząć od swojego wnętrza?