Zastanawiasz się nad wynajmem mieszkania? wydatek. W ślad za wzrastającymi cenami mieszkań również ich wynajęcie jest coraz droższe.

Niewielu stać na kupno własnego M. Większość średnio zarabiających ludzi ograniczona jest do wynajmu mieszkania.
Tyle, że wynajem mieszkań w tej chwili też nie jest tani.
Kosztowność wynajmu jest pochodną rosnących cen na rynku nieruchomości. Spora część kupujących traktuje domy czy mieszkania jako inwestycję. Założenie jest następujące: dochody z wynajmu muszą pokryć całą ratę kredytu lub w ostateczności na jej większą część.
Ceny nieruchomości zaś rosną w znacznym tempie – obejmuje to cały rynek nieruchomości. Naturalny jest więc wzrost cen wynajmu.
Spójrzmy na wzrost cen nieruchomości w większych miastach: mieszkania Poznań to kolejne wzrosty ponad pięć procent w ciągu jednego miesiąca.
Mieszkania we Wrocławiu i w Krakowie doświadczyły skoki powyżej 8%. Identycznie sytuacja przedstawia się w przypadku domów, tutaj skoki często są jeszcze pokaźniejsze.
Niestety nic w w niedalekiej przyszłości nie zwiastuje zniżki cen. Kolejne rządy proponują poprawę rozporządzeń uniemożliwiających nowe inwestycje jednak tak naprawdę w tej kwestii prawie nic tak naprawdę się nie dzieje.
Może kiedyś to się zmieni…