Polacy kochają podróże, a najbardziej te do ciepłych krajów. Z tego względu kolejnym miejscem bardzo często odwiedzanym przez naszych rodaków są Wyspy Kanaryjskie.

Turystyka w tym przypadku skrywa wiele tajemnic. Mało kto wie, że Wyspy Kanaryjskie są Wyspami Szczęśliwymi. W tym miejscu cały czas panuje wiosna, dzięki czemu na wakacje możemy udać się tu nawet w okresie zimowym.
Zwiedzając Wyspy Kanaryjskie, nie możemy przeoczyć miasta Gran Canaria, które charakteryzuje się wydmowymi plażami jak również Malowaną Jaskinią Gáldar. To właśnie na Gran Canarii organizowane są co wieczór najlepsze imprezy, nieopodal złotych plaż. Także większość wybrzeży, które się tam znajdują zyskały miano Błękitnej Flagi. Gran Canaria dodatkowo nazywana jest kurortem w miniaturze, bo możemy zaobserwować różną rzeźbę terenu, bogatą roślinność jak i klimat. Chyba za klimat, który tu panuje Wyspy Kanaryjskie kochamy najbardziej. Jako ciekawostkę dodamy, że zimą organizowany jest tu największy karnawał, podczas którego wszyscy się bawią, bez względu na wiek.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.