Tel Aviv znany jest ze swojego imprezowego charakteru. Miasto żyje całą dobę, przez większość dni w roku i nie ma w tym cienia przesady. Ilość imprez, festiwali i wydarzeń kulturalnych jest imponująca i niemal w całości wypełnia kalendarz powodując, że każdy odwiedzający Tel Aviv turysta, będzie mógł uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta.

Bywają nawet takie dni, że kilka koncertów i festiwali odbywa się równolegle w różnych częściach miasta. W tym czasie na loty do Tel Avivu decyduje się większa niż zwykle liczba turystów, którzy chcą wziąć udział w tych niezwykłych wydarzeniach. Niejednokrotnie zdarza się wtedy, że miejsc w hotelach brakuje już na tydzień przed eventami.

Najciekawszym okresem na przyjazd do Tel Avivu jest czas narodowego święta o nazwie Purim. Obchodzone jest w całym Izraelu i upamiętnia uchronienie Żydów przed zagładą ze strony Imperium Perskiego. Święto odbywa się na przełomie lutego i marca. W jego trakcie na terenie całego kraju odbywa się niesamowita ilość przeróżnych wydarzeń takich, jak koncerty, pochody, przedstawienia czy pokazy filmów. W Tel Avivie, obchody przybierają formę karnawału, którego centralnym punktem jest Florentin Tel Aviv Street Party, podczas którego kolorowo ubrane grupy tancerzy, muzycy oraz akrobaci przechodzą głównymi ulicami dzielnicy Florentin, zabawiając zebranych tam mieszkańców oraz turystów. Innym ciekawym punktem programu święta Purim jest coroczny Zombie Walk, czyli pochód ludzi przebranych i ucharakteryzowanych na żywe trupy. Warto dodać, że jest to jedno z większych tego typu wydarzeń na świecie i przyciąga co roku setki, a nawet tysiące ludzi.

Luty to także miesiąc, w którym Tel Aviv opanowany zostaje przez fanów jazzu, przybywających tu licznie na Międzynarodowy Jazz Festiwal. To trzydniowe muzyczne święto gromadzi corocznie światową elitę gwiazd gatunku. Posłuchać można również lokalnych zespołów. W trakcie wydarzenia dźwięki trąbki, saksofonu czy kontrabasu można usłyszeć na niemal każdym rogu, a festiwalowi towarzyszą również dodatkowe atrakcje, takie jak projekcje filmów biograficznych o legendach jazzu oraz panele dyskusyjne z gośćmi festiwalu.