To, co jest niewątpliwą zaletą turystyki, to odkrywanie nowych miejsc na ziemi. Turystyka ma to do siebie, że ludzie zwiedzają świat, jego zakątki te bliższe i te dalsze, wzbogacając się duchowo i kulturowo. Jeśli chodzi o zakątki te nieco bliższe, czyli z naszego kontynentu, to jednym z nich z pewnością warto zobaczenia jest Szwecja.

Ludzie, którzy kochają krajobrazy zimowe, właśnie tutaj odnajdą swój mały raj. Tu króluje lód i robi to na prawdę fantastycznie. Lodowe są tutaj hotele. Lodowe są również bajeczne krajobrazy Laponii, a także kino. Nie sposób nie zakochać się w tym krajobrazie, który uzupełniają zielone lasy i granatowe jeziora. Dla miłośników historii miejscem wartym zwiedzenia są natomiast pradawne osady Wikingów oraz Ales stenar- czyli unikalny na skalę światową kamienny kompleks.

Do tego dochodzi jeszcze położony na czternastu wyspach Sztokholm oraz niebiańskie zorze polarne, podczas których światła mieniące się kolorami tęczy wydają się tańczyć nad malowniczymi szczytami gór.