Niezwykła stolica Francji – Paryż

Samoloty nie są najtańszą formą transportu, ale na pewno jedną z wygodniejszych i szybszych. Patrząc jednak z drugiej strony, zawsze można wykombinować, jak obciąć koszty przelotu. Można zarezerwować bilety wystarczająco wcześnie, kiedy jeszcze nie osiągnęły najwyższej ceny, lub można odkładać drobne pieniądze na samolot, gdyby rezerwowało się go nieco później.
Ciekawym miejscem do odwiedzenia wydaje się być Paryż, stolica Francji, do której można dostać się chociażby z naszego rodzimego Wrocławia. Poprzez wpływ Oceanu Atlantyckiego klimat w Paryżu jest łagodniejszy niż w Polsce. Ponadto Paryż jest bogaty turystycznie. Posiada niezwykle ciekawą historię, charakterystyczną zabudowę pełną kontrowersyjnych obiektów. Będąc w stolicy Francji, nie można ominąć takich atrakcji jak Wieża Eiffla, katedra Notre Dame czy Luwr. Wartymi obejrzenia są także Łuk Triumfalny, Dzielnica Łacińska, która jest najstarszą częścią miasta czy Wersal, oddalony o ok. 20 km od Paryża królewski kompleks pałacowy, będący perłą francuskiego klasycyzmu.
Loty Wrocław Paryż nie są najtańsze, ale też nie najdroższe. W obie strony można polecieć za niecałe 150 zł, oczywiście, jeśli w odpowiednim czasie zarezerwuje się bilety. W innym wypadku bilety drożeją i ciężko jest powiedzieć wtedy o tanich wczasach, zważywszy również na to, że stolica Francji jest jedną z najdroższych miejscowości w Europie. Dlatego przed wylotem należy uzbroić się w gruby zastrzyk gotówki, która wystarczy na przelot, dobry hotel oraz jedzenie.