To był Charles Dickens, który stwierdził w swojej słynnej powieści Olivera Twista „prawo jest dupkiem”, a być może w niektórych przypadkach będziemy musieli się z nim zgodzić. Jednak to, co jest jeszcze bardziej niepokojące jest, gdy sędziowie są większe tyłki gdy wykazują stronniczość sądu lub nadużywają ich szerokie dyskrecjonalne uprawnienia, jakie przyznawane jest dla nich w systemie sądu rodzinnego. Mogą one nawet w pewnych przypadkach wyglądać inaczej, gdy nie jest to kwestia etyki adwokata. Wszystko to prowadzi do naruszenia należytego procesu, że każdy obywatel ma prawo na podstawie naszego demokratycznego systemu prawnego. Takie zaprzeczenie sprawiedliwości był doświadczany przez Ellie Żeglarzowi Congera, głównego bohatera w Ellie wioślarz debiutanckiej powieści, nieokiełznana niesprawiedliwości ogłoszenia erotyczne.

Wielu autorów okazały się fikcją dostarczenie beacon oświecenia w zrozumieniu gorzkich walk podczas mrocznych czasach, a Boatman nie jest wyjątkiem, bo korzysta z tego gatunku bardzo skutecznie w narracji, jak jedna kobieta z Kentucky zostały pokrzywdzone przez system wymiaru sprawiedliwości.

Ustaw przeciwko jeździeckich społeczności Lexington Kentucky, powieść opowiada o Ellie, którzy po wakacjach na tydzień na Florydzie z bliskich przyjaciół, wraca do domu na lotnisku tylko być witany z petycją rozwodzie z mężem Roy. To jest jak szok dla kobiety, która uwierzyła, że ??życie nie może być słodszy. Po tym wszystkim, miała trzy wielkie sukcesy dzieci, mąż, wspaniałe domowe i gospodarskie, które obejmowały kilka cennych kucyki i poszanowania jej rodzinnej wspólnocie społecznej.

Jednak nie wszystko jest takie jakim się wydaje, a jak twierdzi Ellie, „czasami nasze życie jak we śnie. Kiedy w końcu obudzić nie mamy pojęcia, gdzie jesteśmy, a nawet mniej, jak udało nam się tam dostać.”