Ludzie mają podróżowanie we krwi. Nasi przodkowie prowadzili wędrowny tryb życia, nigdzie nie zagrzewając miejsca na dłużej. Teraz większość ludzi funkcjonuje inaczej, jednak wielu z nich wciąż lubi podróże, choć w przeciwieństwie do człowieka prehistorycznego nie jest do nich przymuszana. Po prostu lubią poznawać świat i odwiedzać nowe miejsca.

Oczywiście podróżowanie wiąże się z pewnym ryzykiem. Udając się do obcego kraju jest się szczególnie narażonym na ataki przestępców, często staje się też celem oszustów. Należy też wcześniej zapoznać się ze zwyczajami panującymi w danym rejonie świata, by nie popełnić faux pas. Nie ma jednak co się przerażać – turystyka jest jednym z ważniejszych źródeł dochodów w wielu krajach, więc duża część lokalnych mieszkańców traktuje turystów z szacunkiem i sympatią.

Z turystyką wiąże się, jak z niemal każdą czynnością w życiu, pewne ryzyko, nie oznacza to jednak, że należy z niej rezygnować. Po prostu powinno się zawsze i wszędzie kierować zdrowym rozsądkiem i nie powinny nas spotkać nieprzyjemności.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.