Tęczowa Rybka 2: Czkawka Wieloryba

Redakcyjny Wieloryb – Thufir – gorąco poleca !!!

Młodsi gracze często są zaniedbywani przez producentów gier. Gry przeznaczone do grona najmłodszych odbiorców wychodzą znacznie rzadziej aniżeli kolejne strategie, naparzanki oraz wszelkiej maści mordobicia, a jeśli już wychodzą, niejednokrotnie trzymają słaby lub co najwyżej średni poziom. Nie ma tak być z „Tęczowa Rybką 2” – śmieszną i wzruszającą grą dla dzieci w wieku od 3-7 lat, wziętą ze sławnego albumu Marcusa Fistera. Właśnie tego Fistera, który napisał książkę o przygodach rybki Le Arc-en-Ciel i sprzedał ją w przeszło 13 milionach egzemplarzy, czyniąc tym samym najlepiej sprzedającą się książką we Francji historie erotyczne.

Od czasu odkąd rybka (a raczej rybek ;)) Arc-en-Ciel powrócił szczęśliwy do swojego domku – przytulnej muszli, minęło sporo dni i nocy. Niczym nie zmącony spokój rybki został niestety naruszony przez potężnego wieloryba, który przez przypadek połknął jego przyjaciół. Nie tracąc czasu, Arc-en-Ciel rusza na ratunek swoim kolegom i koleżankom, kończąc tak jak oni w żołądku wieloryba. Olbrzymi ssak, jak się okazuje, ma czkawkę, której nie może się pozbyć… Być może można wykorzystać ją do wyjścia z żołądka bestii?

„Tęczowa Rybka 2” dostarczy młodziakom śmiesznej i pasjonującej przygody, w której za zadanie będą mieli uwolnić siebie oraz przyjaciół od wieloryba. Gra doskonale ma łączyć w sobie elementy nauki z zabawą. Dzieci, przeżywając przyjemne chwile we wzruszającym i poetyckim świecie rybki, zaczną wysuwać wnioski tak potrzebne w dalszym życiu. Bajeczne realia gry ukazują świat zamieszkany przez piękne postacie, z którymi dzieci będą mogły się identyfikować oraz przywiązywać jak do maskotki. Ciekawe dialogi pełne humoru i piosenek, piękna i ciepła grafika oraz wspaniała muzyka to tylko niektóre z rzeczy, jakimi zostaną uraczeni najmłodsi. Dziecko odkryje przy Tęczowej Rybce, że w zależności od stylu grania, przygoda potoczy się inaczej. Jej bieg zmienia się w zależności od poczynionych kroków, co czyni grę bardzo żywotną. Aby przejść do końca, dziecko będzie musiało spędzić przed monitorem przeszło 20 godzin, jednak możliwość przechodzenia na różne sposoby znacznie podwyższa tą liczbę.

Bardzo łatwy w obsłudze, prosty i przyjazny interfejs nie powinien nastręczać komukolwiek problemów. Kontrola nad grą jest banalnie prosta, a w przypadku jakichś niejasności istnieje bardzo poręczna pomoc gry, która wszystko wyjaśnia. Reasumując, „Tęczowa Rybka 2: Czkawka Wieloryba” zapowiada się na ciekawy tytuł, który być może wypłynie na szerokie wody komputerowej rozrywki dla najmłodszych. U nas w kraju za dystrybucję odpowiedzialna jest firma Techland, a termin wydania został ustalony już na schyłek tego miesiąca.