Sypialnia z łazienką

Wiele osób, szczególnie kobiet, dba o to, by łazienka znajdowała się obok sypialni. W nowoczesnych domach i mieszkaniach nie trzeba nawet wychodzić do przedpokoju, aby wziąć prysznic lub zrobić poranny makijaż. Niektóre panie domu decydują się na jeszcze inne, bardziej awangardowe i oryginalne, rozwiązanie. Jest nim sypialnia połączona z łazienką. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to jednak ciekawie.

Sypialnię od łazienki można oddzielić na wiele sposobów. Jednym z nich może być szklana tafla lub ścianka działowa. Przy projektowaniu domów jednorodzinnych architekci między sypialnią a łazienką umieszczają garderobę. W ten sposób powstaje intymna strefa oddzielona od reszty domu. Połączenie sypialni z łazienką gwarantuje ponadto izolację sypialni od dźwięków pochodzących z innych pomieszczeń domu – kuchni, salonu, pokoju dziecięcego, przedpokoju, etc.

Tego typu rozwiązanie służy nie tylko odpoczynkowi i utrzymaniu higieny. Stanowi przede wszystkim strefę intymnego relaksu małżonków, do której ograniczony dostęp mają dzieci i inni domownicy.

Łączenie sypialni z łazienką to pomysł, który ma długą historię Powstał już wtedy, gdy sypialnia była miejscem zabiegów higienicznych. Balia znajdowała się w szafie, a nocnik pod łóżkiem. Można powiedzieć, że to już historia, jednak obecnie właśnie w nowoczesnych apartamentowcach powstają ciekawe i nowoczesne projekty łazienek znajdujących się praktycznie w sypialniach. Umieszczone są one w wygospodarowanej części pomieszczenia. Wyposażenie stanowią często nowoczesne urządzenia sanitarne, dopasowane stylem do sypialni.