Dla osób, które boją się samodzielnie skoczyć, lub nie mają czasu na przechodzenie szkoleń, świetnym pomysłem są skoki tandemowe. Należy jednak wiedzieć, że to nie jest tak, iż absolutnie każdy może w takim skoku wziąć udział. Są pewne ograniczenia, na które należy zwrócić uwagę.

Pierwszym ograniczeniem jest waga pasażera. Najczęściej oscyluje ona w granicach maksymalnie 105 kilogramów. Osobami tęższymi mogłoby być znacznie trudniej sterować w powietrzu, co byłoby niebezpieczne. Drugą niezwykle ważną kwestią jest posiadanie zdolności do czynności prawnych, a także bycie trzeźwym i „czystym” jeśli chodzi o jakiekolwiek narkotyki.
I na koniec kwestie zdrowotne. Skoki tandemowe, choć nie wymagają dostarczenia zaświadczenia lekarskiego, muszą odbywać się świadomie i na podstawie uczciwego wypełnienia ankiety zdrowotnej. Padaczki, zaburzenia psychiczne, problemy z sercem, choroby układu krążenia – przy nich absolutnie nie należy decydować się na skok. I jeśli instruktor zapyta, należy się do tego przyznać.