Jesień kojarzy się nam często z krótkimi i chłodnymi dniami, w czasie których nie mamy zupełnie ochoty wychodzić z domu. Ale są to również wyjątkowo piękne, słoneczne dni, kiedy jesienna aura nabiera szczególnego charakteru. Warto taką pogodę wykorzystać i spędzić czas z najbliższymi. Ale co na taki dzień zaplanować?

Jesienne porządki

Świetną okazją do zabawy z dziećmi będą porządki w ogrodzie lub na działce. Warto zająć się przede wszystkim grabieniem liści i zebrać je wszystkie na jedną stertę. A później można ją wykorzystać do zabawy – skacząc, turlając się, podrzucając liście. Można też zorganizować zawody, np. na to kto pierwszy zapełni worek liśćmi. Jest to również dobra okazja do zbierania jesiennych skarbów – kolorowych liści, kasztanów czy orzechów. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wieczorem można natomiast zorganizować ognisko i piec ziemniaki, kiełbaski czy jabłka. To dobry moment na rozmowy, opowiadania zabawnych historyjek czy grę w kalambury.

A może na rower?

Słoneczne, jesienne dni to również idealna pora na wycieczkę rowerową. Warto wybrać ciekawą trasę, choćby do pobliskiego parku lub lasu. Dzięki temu można podziwiać kolorową jesień. Ale to również dobra okazja do różnych gier i zabaw, np. wyścigów rowerowych czy berka.

Jednodniowa wycieczka

Dopóki nie pada, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować ciekawą wycieczkę. Warto przeanalizować, co w niedalekiej okolicy jest godne zainteresowania. To może być jakiś skansen, może to być zamek lub ruiny zamku. Sporo możliwości mają osoby, które mieszkają w górskich okolicach – mogą wybrać się na interesującą wycieczkę do jakiejś doliny lub wąwozu. Wystarczy zapakować coś do jedzenia, porządnie się ubrać i do dzieła!

Wieczór z grami i filmami

Jesienne popołudnie i wieczór można spędzić również w domu, ale w ciekawy sposób. Jednym z nich będzie wieczór z grami. A możliwości jest wiele – oby tylko nie były to gry komputerowe. Można pograć w karty, w kalambury, w jakąś planszówkę czy wymyślić własną grę.

Inną możliwością jest wieczór filmowy. Można wybrać jakąś tematykę wieczoru, np. „straszne” filmy, filmy przygodowe, bajki naszego dzieciństwa itp.

Kiedy chcemy miło spędzić czas z rodziną, warto również zadbać o jakieś smakołyki do jedzenia i picia.

Z pewnością każda rodzina znajdzie rozwiązanie dla siebie. Warto zaplanować zajęcia zgodnie z upodobaniami wszystkich członków rodziny. Dzięki temu wszyscy będą zadowoleni, a spędzony czas zbliży do siebie całą rodzinę.