PCV = wytrzymałość i uniwersalność

Jeśli szukacie najbardziej elastycznej wykładziny na rynku, z całą stanowczością polecamy PCV. Jej największą zaletą jest ponadprzeciętna odporność na ścieranie i łatwość w utrzymaniu czystości. Nic więc dziwnego, że są często wykorzystywane w budynkach przemysłowych, w których warunki pracy są bardzo wymagające. Obecny tam kurz, pył czy roztocza, to tylko niektóre z wrogów, z którymi trzeba się uporać z pomocą wysokiej jakości odkurzacza.

Ponadto, wykładziny PCV dobrze odnajdują się również w publicznych toaletach, biurach czy łazienkach. W takich miejscach potrzeba solidnych wykładzin, aby ich wygląd po kilku tygodniach użytkowania pozostał nienaganny. Sam design schodzi w tym momencie na drugi plan, najważniejsza jest praktyczność.

Wykładziny PCV dzielimy na homogeniczne oraz heterogeniczne. Pierwsze są określane najczęściej wykładzinami jednowarstwowymi i wyróżniają się tym, że są jednolite na całej grubości. Wzornictwo nie robi na nikim specjalnego wrażenia, gdyż jest… przypadkowe. „Efekt uboczny” prasowania PCV.