Równe kartki

W biurach, zakładach fotograficznych lub poligraficznych codziennie wykonuje się prace polegające na przycinaniu papieru do odpowiednich formatów. Czynność ta jest bardzo trudna do ręcznego wykonania za pomocą zwykłych noży lub nożyczek. W taki sposób zazwyczaj nie udaje się uzyskać równych krawędzi i jednolitego rozmiar kartek.

Doskonałym narzędziem do takich prac są ręczne nożyce gilotynowe. Arkusz ułożony jest na platformie zapewniającej kąt prosty, a przesuwane ramki utrzymują wybrany rozmiar kartki lub fotografii. Urzędnicy lub pracownicy banków mogą używać nożyc gilotynowych do wyrównywania dokumentów albo usuwania perforacji. Nożyce gilotynowe przydają się właściwie w każdej firmie do porządkowania dokumentów.

Nożyce gilotynowe w większych rozmiarach, uruchamiane mechanicznie, znajdują zastosowanie w drukarniach lub zakładach wytwarzających papierowe opakowania. Urządzenie to jest proste w obsłudze, pozwala na jednoczesne cięcie sporej ilości arkuszy a nawet grubego kartonu i tektury.

kluczowe tagi: naturalna odżywka rewitalizująca do włosów bez silikonów, laserowe usuwanie rozstępów bielsko biała, skąd wziąć nożyce warcom?, ekstrapolacja kartografia