Nieprzyjemny zapach podczas odkurzania? Sprawdź, jak się go pozbyć!

Wiosenny nastrój udziela się wszystkim, zabieramy się do intensywnych porządków, aby oficjalnie uczcić zakończenie zimy. Pozytywny zastrzyk energii mobilizuje również do… odkurzania dywanów, co – delikatnie mówiąc – nie należy do najprzyjemniejszych czynności domowych, zwłaszcza jeśli w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach.

Aby czysty dywan nie był okupiony nadludzkim wysiłkiem i zmęczeniem, przedstawiamy Wam sposoby, które sprawiają, że w pomieszczeniu będzie unosił się świeży zapach, a my nie będziemy narażeni na wdychanie szkodliwych substancji.

Pierwszym z najbardziej skutecznych „lekarstw” jest soda oczyszczona, która – rozsypana w odpowiednich ilościach – nie tylko skutecznie odkazi dywan, ale również pochłonie wszelkie nieprzyjemne zapachy. Wystarczy pozostawić ją na noc, a skuteczność działania jest gwarantowana. Alergicy nie muszą się obawiać, co jej działanie nie wpłynie na ich zdrowie czy samopoczucie, w przeciwieństwie do wielu innych chemicznych specyfików.

Jeśli po użyciu sody na dywanie pozostaną jej resztki, odkurzacz znakomicie sobie z nimi poradzi. Ponadto, dla wzmocnienia odświeżenia, możecie skropić dywan jakimś ulubionym olejkiem eterycznym. Efekt jest murowany!

Co ciekawe, niesamowity efekt można osiągnąć także poprzez skropienie olejkiem eterycznym także… worka czy filtra w odkurzaczu. Taki olejek – poza odświeżającym aromatem działa kojąco na nasz organizm. Zarówno miętowy jak i anyżowy skutecznie wspomaga walkę z bakteriami. Lub jeśli jesteśmy bardzo przywiązani do swoich perfum, one także mogą posłużyć nam jak olejki eteryczne.