Turystyka wodna ma do zaoferowania rozmaite formy aktywności i zaspokoi nawet najbardziej wymagających turystów. Jeśli uwielbiasz dbać o swoją kondycję, spędzać wakacje w ruchu i nie przeszkadza ci, że się spocisz, to jest to idealny plan na twój przyszłoroczny urlop.

Nad jeziorem możesz wytrwale ćwiczyć pływanie, poznawać akwen jako nurek-zapaleniec lub nieco przystopować i wypożyczyć rower wodny i razem z przyjaciółmi opłynąć całe jezioro. Jeśli wolisz zwiedzać wodę samotnie, to może chwycisz za wiosło i wypłyniesz w kajaku? Tylko nie zapomnij kamizelki – tak na wszelki wypadek. Jezioro to także okazja do wypłynięcia łódką i upolowania kilku rybek na kolację.
Nad morzem, gdy już zmęczy cię piłka plażowa, zakopywanie znajomych w piasku i nużące godziny opalania, spróbuj skuterów wodnych i żaglówek. To naprawdę świetna sprawa. Początkującym surferom polecamy kurs dla nowicjuszy i możliwość przeżycie pierwszych, poważnych doświadczeń z deską.
Chcesz połączyć aktywność ze spotkaniem towarzyskim? Jest naprawdę wiele sposobów, ale na początek zorganizuj spływ kajakowy i ciesz się każdą chwilą.