Kolejne osoby zastanawiają się czy skok cen nieruchomości to przeszłość. Czyżby to najlepszy moment na zakup mieszkania? może jednak zaczekać na spadki?

Ceny wzrastały i dalej wzrastają. W niektórych miejscowościach powoli zaczynają się jednak zatrzymywać. Hasło dała Warszawa – tutaj kwoty wyhamowały już trzeciego kwartału.
W sporej części największych miejscowości wzrosty cen nieruchomości bez przerwy jednak trwają. Mieszkania Poznań, Gdańsk i Katowice zanotowały ponad sześcioprocentowe skoki w ostatnim miesiącu.
W części lokalizacji takich jak na przykład Katowice skoki jednak w dalszym ciągu przed nami. Co prawda ceny trochę tam zwyżkowały to do zakładanego poziomu jeszcze im daleko.
Mieszkania Katowice na pewno jeszcze przez kilka miesięcy będą znacząco drożały.
Generalna tendencja dla rynku nieruchomości jest jednak zdecydowanie jedna – wyhamowanie wzrostu cen nieruchomości, ich zatrzymanie.
Cena własnego M przekroczyła już rozsądny poziom, mało kogo na nie stać.
Do tego zachodni właściciele mogą już spokojnie spieniężyć swoje wysokie zyski, ryzyko przy dalszym trzymaniu inwestycji rośnie.
Reasumując: mieszkasz w dużym mieście? Szukaj lokalu bez pośpiechu, ceny zdecydowanie już nie będą tak rosły, mogą wręcz spaść.
Jednak jeżeli mieszkasz w małej czy średniej miejscowości? Pospiesz się, ceny nieruchomości jeszcze będą zwyżkowały.