Minęły czasy, gdy zagraniczne wakacje były luksusem, dostępnym jedynie dla najbogatszych Polaków. Teraz wycieczki za granicę dostępne są w bardzo przystępnych cenach, odpowiednich dla każdego i nieróżniących się zbyt wiele od cen wczasów w kraju.

Jednak, choć wycieczki na Majorkę czy do Egiptu są bardzo popularne, wakacje w Azji wciąż są bardzo rzadkie. Powszechnie wydaje się, że wycieczki do krajów takich jak Japonia, Chiny, Indie, Tajwan, Wietnam czy Korea Południowa są nie tylko drogie, ale też trudne w organizacji, także przez brak dobrych połączeń lotniczych. Kiedyś rzeczywiście tak było, jednak sytuacja zaczyna się powoli zmieniać na korzyść. Jest coraz więcej połączeń między dużymi polskimi miastami a miastami w azjatyckich krajach, czasem nawet bezpośrednich.
Od jakiegoś czasu dostępne są loty Warszawa Hong Kong. Dzięki temu można odbyć wygodną podróż i nie martwić się sprawami organizacyjnymi. Dobre linie lotnicze potrafią odpowiedni zadbać o wygodę klienta i sprawić, że urlop będzie udany.