Likwidacja pluskiew

Pluskwa domowa należy do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych. W jej cyklu życiowym występuje stadium jaja, pięć stadiów larwalnych i postać dorosła zwana imago. Jaja wielkości około 1 mm są barwy kremowej, kształtu podłużnego oraz owalnego. W związku z tym, że temperatura 45°C jest dla nich śmiertelna, likwidacja pluskiew polegać może na wykorzystaniu właśnie temperatury. Rozwój uzależniony jest od temperatury, larwy wykluwają się nawet po tygodniu gdy temperatura otoczenia wynosi 35°C. W niższej temperaturze okres ten wydłuża się nawet do miesiąca. Także niska temperatura jest wykorzystywana do likwidacji pluskiew. Przy temperaturze poniżej 10°C wchodzą one w stan hibernacji, należy więc zastosować jeszcze niższą temperaturę.
Postać dorosła ma rozmiar od 4 do 5 mm długości i od 3 do 4 mm szerokości. Kolor jest jaśniejszy gdy pluskwy są głodne, te które nakarmiły się krwią żywiciela są ciemniejsze. Atakują zwykle w nocy, pozostawiając po sobie nieprzyjemne ukąszenia. Rozdrapane ukąszenie pluskwy może prowadzić do infekcji i być powodem chorób skóry, dlatego tak ważna jest likwidacja pluskiew.

tag: Likwidacja pluskwy Bukowina Tatrzańska, plutoniczne skały, rehabilitacja holistyczna Białystok, Alufelgi Szczecin Prawobrzeże