Poznawanie gór

Studiowanie to raczej zajmujące zajęcie. Nie liczymy tutaj tych wszystkich geniuszy, dla których jest to bułka z masłem. Ale nie można bezustannie zajmować się tylko ciężkimi obowiązkami. Dobrze jest zbudować sobie odskocznię. Wtedy uzyskuje się ciekawy wycinek swojej rzeczywistości. Można też uprawiać jakiś sport lub zająć się jakąś pasją. Wtedy jest szansa na odpoczynek i rekreacje od czasu do czasu.
W wielu przypadkach wybór pada na góry. Są one ulubionym miejscem dla większości młodych ludzi. Na niejednej uczelni działa też Studenckie Koło Przewodników Górskich. Można by powiedzieć, że to doskonały sposób nie tylko na ciekawe spędzenie czasu. Ważne jest też szersze zapoznanie się z charakterem pracy przewodnika w górach, jak też doskonalenie umiejętności, które mogą się kiedyś przydać. Dlatego warto zapoznać się z SKPG.
Część z członków takiego koła w przyszłości zostanie zawodowymi przewodnikami górskimi. Inni potraktują to jak uczącą życia wielką przygodę. Wyniesione umiejętności mogą się przydać.