Kopenhaga to niezwykle ciekawe miasto. Warto tu przyjechać chociażby po to, żeby się o tym przekonać. Wśród wielu atrakcji, jakie zapewnia nam stolica Danii, szczególną uwagę należy zwrócić na ogromną liczbę zabytków, jakie możesz tu zobaczyć. Dobrym pomysłem jest więc zarezerwowanie większej ilości czasu na zwiedzanie, bo ilość obiektów wartych odwiedzenia jest imponująca.

Przyjazd do stolicy Danii jest zdecydowanie wart zachodu, a loty do Kopenhagi cieszą się dużą popularnością wśród zagranicznych turystów. Bilety w przystępnej cenie nietrudno znaleźć, a siatka połączeń jest wystarczająca, by wygodnie się tutaj dostać. Co więc warto zobaczyć po przylocie?

Przede wszystkim Amalienborg, czyli barokowy pałac królewski, który od 1795 roku był siedzibą monarchów Danii.Składa się z czterech skrzydeł, otaczający park i znajdujący się tam pomnik Fryderyka V. Podobnie, jak w przypadku innych pałaców królewskich i tutaj całodobową wartę pełni gwardia.

Nieco starszym pałacem jest wybudowany w latach 1606-1617 Rosenborg Slot. Renesansowa budowla została wzniesiona na polecenie Christiana IV. Jej pierwotnym przeznaczeniem była letnia rezydencja rodziny królewskiej, ale aż do XIX wieku była główną siedzibą króla. Obecnie znajduje się tu muzeum oraz skarbiec.

Trzeci z pałaców, Christianborg jest siedzibą rządu i parlamentu Danii. W tej XX-wiecznej budowli mieści się także Sąd Najwyższy oraz Ministerstwo Finansów.

Jeśli masz ochotę na odrobinę szaleństwa, warto odwiedzić niezwykły park rozrywki, Ogrody Tivoli. Tu do dyspozycji mieszkańców oraz turystów są liczne kolejki górskie oraz karuzele. Na terenie parku znajdziesz także kawiarenki, restauracje i lodziarnie, a na najmłodszych czekają akrobaci, tancerze oraz aktorzy odgrywający role postaci z bajek Andersena.

Czas na zakupy? Warto wybrać się do Stroget, czyli największej galerii handlowej w mieście. Znajduje się tu imponująca liczba ekskluzywnych sklepów, gdzie możesz kupić odzież, biżuterię, meble oraz porcelanę. Po jej drugiej drugiej stronie znajdziesz muzeum tytoniu z kolekcją fajek oraz cygarnic.

Jeśli mowa o galeriach, miejscem, którego nie możesz ominąć jest galeria Ny Carlsberg Glyptotek, działająca od 1897 roku. Znajdują się tutaj ekspozycje sztuki greckiej, rzymskiej, egipskiej, przepiękny zimowy ogród oraz rzeźby Rodina. Warto to zobaczyć.