Jakie komputery najlepiej się sprzedają?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co roku publikowane są raporty sprzedaży różnego typu komputerów. Co z nich wynika? Czego z takich raportów można się dowiedzieć i jakie wnioski wyciągnąć z analizy zawartych w nich danych? Wielu sprzedawców sprzętu komputerowego próbuje z takich publikacji wywnioskować, jakie urządzenia dostępne w ich ofercie powinni wciąż sprzedawać, a jakie towary lepiej już powoli z magazynów wycofywać.

Oczywiście rynkiem komputerowym, jak i wszystkim innym, rządzą rozmaite mody. Da się zaobserwować interesujące trendy. Kiedyś sprzedawały się głównie komputery stacjonarne, dziś do bestsellerów zaliczają się raczej urządzenia przenośne. Ludzie kupują to, co im się podoba, co jest modne, zgodne z obowiązującymi trendami. Desktopy zwyczajnie modne już nie są, dużo lepiej sprzedają się laptopy.

Komputer stał się urządzeniem niezwykle powszechnym i popularnym. Urządzenia najlepszych firm są elementem stylu, niektóre marki w pewnych kręgach po prostu wypada mieć. Inny będzie sprzęt dla gracza, a inny dla blogerki modowej.