Hotelowa elegancja

Hotel. Miejsce niezwykłe. Z jednej strony gościom służy jedynie do przenocowania (traktowany jako chwilowy przystanek w podróży), a z drugiej – jego wygląd może pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i ogólną ocenę całego pobytu. Jeśli mielibyśmy wskazać wspólny mianownik łączący wszystkie hotele, byłaby to (tutaj delikatne zaskoczenie)… wykładzina. Tak, ten element można spotkać zarówno w restauracji, korytarzu, jak i w pokojach czy salach konferencyjnych. Potrafi wprowadzić nutkę elegancji, jeśli zdecydujemy się na odpowiedni model. A jest z czego wybierać!

Producenci dywanów i wykładzin są przygotowani na wszelkie okoliczności, zapewniając rozwiązania praktycznie do wszystkich pomieszczeń. Są jednak modele, które nie nadają się do obiektów hotelowych. Z różnych przyczyn. Jedne – takie jak wykładziny wełniane – sprawiają spore problemy z czystością, choć wyróżniają się niesamowitym designem i nie są zbyt trwałe, gdyż korytarze hotelowe to dość mocno eksploatowane miejsca. Są jednak stosowane w cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach, gdzie właściciele mogą sobie pozwolić na częstsze wymiany dywanów i dokładniejszą dbałość o ich czystość.

Jeśli przewidziane są do hoteli, to są dodatkowo wzmacniane włóknami poliamidowymi. Jeśli decydujemy się na wełniany model, gdyż estetyka jest dla nas najważniejsza, wtedy zwróćmy uwagę na jego gramaturę. Im wyższa, tym lepsza jakość. Przyjęło się, że powinno się stosować wykładziny o gramaturze od 900 g/mkw. do 1400 g/mkw.