Hotel to gwarancja sporego natężenia ruchu, więc w takiej sytuacji polecamy wybrać wykładzinę

z poliamidu, którego włókna nie potrzebują dodatkowej ochrony przed zabrudzeniami. Jej wygląd cały czas będzie nienaganny, niezależnie od pory roku i pogody. Zależy Ci na jakości? Postaw na poliamid. Zależy Ci na ekonomiczności? Wybierz… polipropylen. Wykładziny, które są z niego wykonane są dużo tańsze, ale niestety są bardzo delikatne. Niezalecane są do hoteli o wyższym standardzie.

Poza kwestiami estetycznymi i funkcjonalnymi, warto także pomyśleć o właściwościach technicznych i akustycznych. Należy zapewnić gościom właściwy komfort. Wybierając podkład poliuretanowy, przedłużamy żywotność wykładziny, jednocześnie poprawiając akustykę w całym hotelu. Jest bardzo prosty w montażu i ekonomiczny, bowiem można go używać przy układaniu kolejnej wykładziny.

Podsumowując, przy wyborze wykładziny do hotelu, powinno się zwrócić uwagę na: gramaturę, klasę ścieralności oraz palności, rodzaj materiału oraz łatwość utrzymania w czystości. Oczywiście nie można pominąć względów estetycznych. Wykładzina musi pasować pod względem stylistycznym do aranżacji całego hotelu. Razem powinny tworzyć zgrabna i elegancką całość.