Dywany sznurkowe – zwane inaczej sizalowymi lub płasko tkanymi – to wyjątkowe modele, ponieważ nie posiadają runa czy pętelki, jak klasyczne dywany. Nazwa „sizalowe” pochodzi od słowa „Sizal”, czyli najtwardszego – a zarazem naturalnego włókna, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i odporne zarówno na zabrudzenia, jak i zniszczenia. Przez co możemy poświęcić dużo mniej cennego czasu na ich pielęgnację i czyszczenie. Są idealnym rozwiązaniem także dla alergików, którzy nie mogą mieć w domu wełnianych czy jedwabnych dywanów, które mogą silnie uczulać.

Oczywiście jest jeszcze wiele innych powodów, dla których warto rozłożyć sznurkowy dywan w salonie. To między innymi estetyka. Dzięki sizalowym dodatkom w naszym mieszkaniu zagości idealny klimat łączący ze sobą ekologię i naturalność.

Ponadto, sznurkowe rozwiązanie jest stosunkowo tanie, a w pakiecie otrzymujemy elegancję, świeżość i uniwersalność. Taki dywan śmiało możemy położyć w dowolnie urządzonym pomieszczeniu, a zawsze będzie idealnie pasował do stylistyki wnętrza.

Dywany tradycyjne mogą sprawiać problemy natury pielęgnacyjnej. W przypadku sizali tego typu problemy nam nie grożą. Utrzymanie ich w czystości – delikatnie mówiąc – nie należy do najtrudniejszych zadań. Wystarczy je regularnie odkurzać. Zaś na proste plamy wystarczy ściereczka z płynem , która błyskawicznie sobie z nimi poradzi.

Dywany płasko tkane coraz częściej są wykorzystywane do minimalistycznych aranżacji i pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim. Z nowoczesnością są za pan brat! Podkreślają wyjątkowość mebli, dodając im szyku, przy czym są bardzo odporne na ścieranie, nawet w najbardziej eksploatowanym pomieszczeniu, czy blisko kominka.