Dywany akrylowe są tworzone za pomocą nowoczesnych metod tkania, dzięki czemu coraz bardziej przypominają wełniane, czyli posiadają zarówno efektowne wzory,kolory i są przyjemne w dotyku. Jeśli poranki są dla was bardzo trudne, wtedy miękkie włosie pod stopami może nieco zrekompensować wczesne wstawanie z łóżka. Otrzymujemy wiele korzyści za niewielką cenę. Chyba idealne połączenie, prawda?

Wiele osób zraża się już na początku do dywanów akrylowych, kiedy dowiadują się, że są wykonane z syntetycznego włosia, a nie w pełni naturalnego. Musicie jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie jest zupełnie bezpieczne dla naszego zdrowia, a ich ekologiczność jest doceniana szczególnie przez alergików, którzy nie akceptują naturalnych dywanów, mogących wywołać uczulenie.

Ponadto, dywany akrylowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na częste odkurzanie, bowiem nie przyciągają one kurzu i nie elektryzują się. Wyróżniają się również wysoką odpornością na działanie pleśni, grzybów czy enzymów.

Dodatkowo są łatwe w utrzymaniu czystości, a plamy nie zagoszczą na nich zbyt długo. Wystarczą łatwo dostępne środki czyszczące, a oprócz nieestetycznych zanieczyszczeń pozbywamy się także nieprzyjemnego zapachu. Jeżeli plama jest trudna do usunięcia, wtedy spokojnie możemy używać różnorodnych detergentów, gdyż akryl nie jest wrażliwy na tarcie. Pozostaje w nienaruszonym stanie przez długi czas.