Jeśli zdecydujemy się na dywan typu Shaggy, wtedy śmiało możemy chodzić po salonie na boso, dodając miłych doznań stopom. Przyjemne w dotyku, bogate pod względem kolorystyki, świetnie odnajdujące się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jeśli zakupimy dywan z najlepszych materiałów, to nie musimy się obawiać o odkształcenia, utratę intensywności kolorów czy elektryzowanie się. Odpowiednio czyszczone pozostaną w nienagannym stanie przez długie lata. Do produkcji takich dywanów najczęściej wykorzystuje się polipropylen (PP), który jest odporny na ubrudzenia, nie uczula, a pod względem wyglądu przypomina wełniany dywan.

Nowoczesność to także niebanalność, a takie niewątpliwie są dywany okrągłe, owalne czy nawet w kształcie trapezu. Jak widać, prostokąty i kwadraty to nie jedyne możliwe rozwiązania w nowoczesnym salonie. Wiele zależy nie tylko od kształtu mebli, ale również koloru ścian czy oświetlenia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie czynniki, to nasz salonowy dywan będzie nam towarzyszył przez wiele lat, upiększając wnętrze centralnego pomieszczenia w naszym domu.