Gry na komputery osobiste PC ostatnimi czasy stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród młodych ludzi, jak również i tych starszych. Wedle przeprowadzonych badań dotyczących ilość gier PC sprzedawanych przez ostatni rok przekroczyła ilość sprzedanych filmów. Wiele mówi to na temat tego typu rozrywki erotyczne filmy.

Przeglądając internet, czasem możemy trafić na serwisy internetowe, które promują gry na platformę PC, lecz nie zawsze takie gry mogą być dostępne za darmo, bowiem nie pozwalają na to odpowiednie licencje oprogramowania. Dzięki autorom gier, skłonnym z różnych względów na udostępnianie swoich produktów na darmowych licencjach oprogramowania. Dla przykładu: w celach darmowych testów swoich gier/aplikacji i korzystanie z graczy, jako z darmowych testerów, czy też reklamowanie marki, firmy, albo wypuszczanie gry w wersji beta/alpha na darmowej licencji, jednakże przy wydaniu wersji 1.0 gra staje się płatna. Wiadomym jest w końcu, iż prawie nikt nie tworzy gier tylko w celu rozprowadzania jej za darmo, natomiast wszystkie są na takich, czy też innych licencjach ze względu właśnie na konkretny zysk autorów z wyżej wymienionych produktów.

Patrząc na ten natłok, który występuje w przypadku gier PC, czasem jednak można znaleźć ciekawe strony internetowe, na których znaleźć możemy bardzo dobre gry za darmo do pobrania w najlepszej jakości. Co jest jednak bardzo ciekawym wyróżnikiem i co zostało już wyżej napisane, to fakt, że zdarzyć się może – co jest zdecydowanym plusem – iż wszystkie te gry znajdujące się w danym serwisie internetowym znajdują się na absolutnie darmowych licencjach oprogramowania, takich jak chociażby freeware, abandonware, czy też GNU/GPL. Znaczy to, że są one w sposób całkowicie legalny dostępne zupełnie za darmo dla każdego, kto zechciałby zagrać w jakąś z oferowanych gier.

Zapewne można zastanawiać się nad kwestią tego, jak duży może być wybór takich gier i czy uda się znaleźć coś dla siebie. Na szczęście jednak okazuje się, że serwisy oferujące gry w pełnych wersjach oferują szeroki wachlarz gier, z których możemy skorzystać. Często są to gry spośród różnych gatunków, zaczynając od gier akcji, poprzez strzelaniny, przygotówki, strategie RTS, MMO, MMORPG, RPG, na grach logicznych kończąc. Znaleźć możemy na tego typu stronach internetowych wszystko to, co nas faktycznie, rzeczywiście może zainteresować. Korzystanie zatem z tego typu serwisów jest jak najbardziej opłacalną opcją dla każdego.