Turystyka jest stałym elementem naszego życia i wszyscy korzystamy z niej przynajmniej raz w roku. Często zastanawiamy się jednak przy tym, czy np. na swoich wczasach dalej powinniśmy trzymać się diety. Nie chcemy przecież przytyć, ale nie zamierzamy również samodzielnie gotować sobie posiłków na urlopie. Jak więc wybrnąć z takiej sytuacji?

Wszystko zależy w dużej mierze od tego, jak długo będą trwać nasze wakacje. Jeśli zamierzamy wyjechać na tydzień lub kilka dni, możemy całkowicie odstawić swoją dietę. W końcu każdy zasługuje czasem na zjedzeni czegoś kalorycznego i nie powinniśmy sobie tego odmawiać na wczasach. W końcu mają być one dla nas przyjemne, dlatego powinniśmy próbować na nich różnych rzeczy. Przy okazji zapoznamy się lepiej z kuchnią danej okolicy i być może odkryjemy zupełnie nowe smaki. Później wykorzystamy je już podczas samodzielnego gotowania.

Dieta na wakacjach nie jest więc zbyt dobrym pomysłem. Jeśli na kilka dni ją sobie odpuścimy, na pewno nic złego się nie stanie.