Turystyka i podróże to bardzo obszerny temat. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Państwu informacje dotyczące Barcelony, a dokładniej co zwiedzić w tym miejscu.

Barcelona to obecnie najchętniej odwiedzane miasto. Nie można się temu dziwić, ponieważ można tu odpocząć i doznać wielu ciekawych wrażeń. To właśnie w tym mieście swoją twórczość rozpoczął Antoni Gaudiego, który był wyśmienitym architektem na przełomie XIX i XX wieku. Będąc w Barcelonie koniecznie musimy zobaczyć Sagradę Familia, jest to najbardziej tajemniczy kościół na całym świecie. To właśnie architekt, o którym wspomnieliśmy wcześniej był twórcom tej budowli.
Casa Batlló, czyli Dom Kości, to kolejne miejsce, które nie może umknąć naszej uwadze. To kolejne dzieło architekta Antoniego Gaudiego, które mieści się przy Passeig de Gr?cia 43 w dzielnicy Eixample. Elewacja tego budynku niewątpliwie nawiązuje do kształtów, które występują w naturze np., kolumny w kształcie kości. Osoby, które zdążyły zobaczyć już ten budynek ośmieliły się stwierdzić, że jest to „wytwór marzeń sennych”.