Chodnik w łazience? To możliwe!

A jaki wybrać do łazienki? Tutaj zadanie nie jest zbyt łatwe. Jedni nawet rezygnują z jakichkolwiek dywaników czy chodników, obawiając się wilgoci. My jednak łatwo się nie poddajemy i polecamy bawełnę, która skutecznie chłonie wodą, a utrzymanie czystości nie sprawia zbyt wielu kłopotów. Jest to dobry wybór pod warunkiem, że wyposażymy nasz chodnik w spodnią warstwę poślizgową, aby wizyta w łazience nie zakończyła się bolesnym upadkiem.

A co z kolorem? Raczej unikajmy jasnych odcieni. Starajmy się dopasować chodnik do aranżacji łazienki, niekoniecznie musi on być w kolorze ścian, czasem metoda kontrastu zdaje egzamin.Schody do przytulności

Była kuchnia, była łazienka, więc teraz czas na… schody, które mogą być ozdobione ciekawym chodnikiem, a przy okazji zabezpieczone przed poślizgiem. Takie rozwiązanie stosuje się zwłaszcza dla najmłodszych domowników, choć należy taki chodnik odpowiednio przymocować do stopni. Do tego celu warto użyć haczyków i metalowych prętów, dodatkowo wzmacniając obustronną taśmą.